Air France: Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

Uprawnienie do odszkodowania na mocy rozporządzenia UE 261/2004

Rozporządzenie UE 261/2004 jest jak Twój osobisty opiekun w dziedzinie transportu lotniczego. Jeśli zdarzy Ci się opóźnić lub nawet odwołać lot, możesz mieć prawo do odszkodowania. Mówiąc prościej, jeśli lecisz z UE lub europejskimi liniami lotniczymi i masz problemy z lotem, możesz otrzymać do 600 euro. To uczciwe, prawda? Możesz przeczytać więcej o tym, jak to wszystko działa na stronie roszczenie o odszkodowanie. Nie zapominaj, że rozporządzenie to obejmuje również sytuacje takie jak overbooking, gdy na dany lot sprzedano więcej biletów niż jest miejsc. W takim przypadku również masz prawo do odszkodowania, nawet jeśli uda Ci się dostać na inny lot.

Odszkodowanie za opóźniony lot Air France - kiedy i jak to działa

Jeśli lecisz liniami Air France, a Twój lot jest opóźniony o ponad 3 godziny, możesz mieć prawo do odszkodowania. To proste: o ile lot nie jest opóźniony z powodu nadzwyczajnych okoliczności, takich jak zła pogoda, powinieneś otrzymać zwrot pieniędzy. Nasza strona poświęcona opóźnionemu lotowi wyjaśnia wszystko dokładnie. Nie tylko wyjaśnimy, jak działa odszkodowanie, ale także doradzimy, jakie kroki należy podjąć, aby jak najszybciej otrzymać pieniądze. A jeśli uważasz, że to zbyt skomplikowane, nie martw się, pomożemy Ci.

Odszkodowanie za odwołany lot Air France - kiedy i jak działa

Odwołany lot to niedogodność, ale dzięki Air France i rozporządzeniu UE 261/2004 nie musi być tak źle. Jeśli zostaniesz powiadomiony o odwołaniu lotu na mniej niż 14 dni przed odlotem, możesz mieć prawo do odszkodowania. Nie martw się, nasza strona odwołany lot pomoże Ci zrozumieć, co robić dalej. Znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje, w tym o przysługujących Ci prawach i sposobach ubiegania się o odszkodowanie. A jeśli uważasz, że to za dużo pracy lub obawiasz się, że mogłeś coś przeoczyć, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.

Ile odszkodowania przysługuje pasażerowi?

Wysokość odszkodowania różni się w zależności od długości lotu. W przypadku lotów o długości do 1500 km może ono wynieść 250 euro, w przypadku lotów o długości od 1500 do 3500 km - 400 euro, a w przypadku dłuższych lotów - nawet 600 euro. Wyobraź sobie, że lecisz z Paryża do Madrytu i Twój lot został odwołany. Możesz otrzymać 250 euro! A jeśli lecisz dalej, na przykład z Paryża do Nowego Jorku, i dzieje się to samo, możesz mieć prawo do pełnego 600 euro. Kwoty te są ustalane tak, aby odzwierciedlały niedogodności, jakie spowoduje opóźnienie lub odwołanie, oraz aby przynajmniej częściowo zrekompensować utratę czasu i potencjalne dodatkowe koszty.

Kiedy przysługuje odszkodowanie

Odszkodowanie przysługuje, gdy lot nie jest opóźniony lub odwołany z powodu nadzwyczajnych okoliczności. Ale uwaga, nie zawsze masz do tego prawo. Jeśli przewoźnik powiadomi Cię z wystarczającym wyprzedzeniem o odwołaniu lotu lub zaoferuje Ci alternatywny lot, który Ci odpowiada, nie otrzymasz odszkodowania. A jeśli lot jest opóźniony z powodu złej pogody, to również nie jest to powód do odszkodowania. Innym przykładem sytuacji, w której odszkodowanie nie przysługuje, jest strajk pracowników lotniska, na który linia lotnicza nie ma wpływu. Ważne jest, aby pamiętać, że istnieją różne sytuacje, więc zawsze dobrym pomysłem jest skonsultowanie się z ekspertami, którzy pomogą Ci ustalić, czy kwalifikujesz się do odszkodowania.

Jak uzyskać odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot Air France?

Masz dwie możliwości. Możesz spróbować samodzielnie za pośrednictwem strony internetowej Air France lub zostawić to nam na Refundio.pl. Zajmiemy się wszystkim, wypełnimy za Ciebie formularz i skontaktujemy się z linią lotniczą. Chcemy, aby uzyskanie odszkodowania było dla Ciebie jak najłatwiejsze. A jeśli zdecydujesz się skorzystać z naszych usług, możesz być pewien, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby upewnić się, że otrzymasz to, co Ci się należy. Nasz zespół ma bogate doświadczenie w negocjacjach z liniami lotniczymi i zna wszystkie sztuczki, których mogą one użyć, aby uniknąć wypłaty odszkodowania.

Co zrobić, gdy linia lotnicza odmawia wypłaty odszkodowania?

Jeśli Air France odmówi wypłaty odszkodowania, nie poddawaj się. My w Refundio.pl ci pomożemy. Wystarczy wypełnić nasz formularz, a my zajmiemy się wszystkim. Będziemy negocjować w Twoim imieniu i postaramy się uzyskać odszkodowanie, do którego masz prawo. Nasze usługi są po to, aby pomóc Ci w sytuacjach, w których czujesz się bezradny. A jeśli czujesz, że nic nie wskórasz z linią lotniczą, nie bój się z nami skontaktować. Mamy doświadczenie w prowadzeniu nawet najbardziej skomplikowanych spraw i nie boimy się bronić praw naszych klientów.

Wierzymy, że z naszą pomocą proces uzyskania "odszkodowania Air France" będzie dziecinnie prosty. Niezależnie od tego, czy masz opóźniony lot, odwołany lot, nieudane połączenie lub padłeś ofiarą overbookingu, jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci uzyskać to, co Ci się słusznie należy. Nasza usługa jest przejrzysta, szybka i skuteczna, a co najważniejsze, jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci w trudnych chwilach.

Która linia lotnicza doświadczyła overbookingu?

Zweryfikuj swoje prawo do odszkodowania bezpłatnie
Zweryfikuj